Інтегративна психотерапія – це сучасний метод психотерапії, орієнтований на досягнення цілісності особистості. Цей підхід базується на переконанні, що людина — це складна багатовимірна система, а її психологічне благополуччя залежить від інтеграції різних аспектів: емоцій, думок, поведінкових патернів і тілесних переживань. Він ґрунтується на глибокій повазі до унікальності кожної людини та вірі в те, що всі ми прагнемо до гармонії — як у стосунках із собою, так і в стосунках з іншими та світом. Інтегративна психотерапія фокусується на стосунках як ключовому чиннику психологічного здоров’я. Головною метою цього підходу є допомога людині у розумінні себе, інтеграції особистості та гармонізації внутрішнього світу.
• Інтеграція психотерапевтичних підходів – поєднання різних теорій і методів у єдину систему для глибинної й ефективної терапевтичної роботи• Глибинна психотерапія – увага до історичних, емоційних, когнітивних та тілесних аспектів функціонування особистості• Фокус на стосунках – дослідження міжособистісних взаємодій для побудови здорового і безпечного контакту • Цілісність особистості – робота над інтеграцією роз'єднаних, розщеплених, фрагментованих частин психіки узгоджену структуру «Я».
Однією з основних особливостей цього підходу є акцент на стосунках. Інтегративна Психотерапія виходить із переконання, що ми є "соціальними" — наше самовідчуття, самооцінка і навіть наші дії залежать від якості взаємодій з іншими. Коли стосунки травмують або руйнуються, це може залишати глибокі рани. Терапевтична взаємодія між клієнтом і психотерапевтом стає тим простором, де ці рани можна дослідити, зцілити і знайти нові способи будувати зв’язки.
Інтегративна психотерапія особливо ефективна для роботи з наслідками травматичних подій – як акютних (гостро виразних, виражених, проявлених), так і імпліцитних (неявних, витіснених або непроявлених). Окрім того, у роботі з тривожністю, депресією, емоційним вигоранням, труднощами в міжособистісних стосунках, а також при нарцисичних, шизоїдних і межових процесах.
Цей метод успішно застосовується як в індивідуальній терапії, так і в роботі з парами та у груповій терапії.
Він також підходить людям, які прагнуть глибше зрозуміти себе, налагодити контакт із власними переживаннями й покращити якість життя та взаємин із оточенням.
Інтегративна психотерапія дозволяє оновити переживання себе в контакті, гармонізувати внутрішній світ і знайти способи бути в доброму зв’язку — із собою, з іншими та з життям.
Прагнення Української Спільноти Інтегративної Психотерапії і Психології — зробити цей підхід доступним кожному, хто потребує підтримки та має бажання опанувати його глибину. Ми віримо, що кожна людина заслуговує на здорове цілісне, щасливе життя в гармонії із собою та світом.